Volejte (+420) 724 301 099

JAK EKOLOGICKY NAKLÁDAT S ODPADY

Ekologie začíná být čím dál více diskutovaným tématem a životním standardem většiny z nás. Pokud dokážeme změnit přístup k tomu, co nás obklopuje, ke zdrojům, které máme a k tomu, jak nakládáme s odpady, dáme budoucím generacím šanci na lepší životní prostředí.

Jak můžeTe začít?

1. Úspora energie - používejte LED žárovky, vybírejte domácí spotřebiče s nejvyšší třídou energetické účinnosti, zvolte si v myčce a pračce krátké programy. Vypněte funkci stand-by v elektrických spotřebičích (např. TV).

2. Šetřete vodou - umývejte nádobí v myčce nebo po uzavření odtoku v umyvadle. Používejte sprchu, nainstalujte dvoudílnou splachovací nádrž a v pračce používejte zkrácené programy. Máte-li zahradu, sbírejte dešťovou vodu.

3. Ušetřete na obalech – nakupujte výrobky bez obalu, na váhu. Nepoužívejte plastové nákupní tašky.

4. Třiďte odpadky – čím méně komunálního odpadu se dostane na skládky, tím lépe. Většina plastů, skla, papíru a kovu je vhodná na další zpracování.

5. Omezte cestu autem – kde je možné, choďte pěšky nebo jezděte na kole. Vyberte si tramvaj nebo autobus. Pokud se musíte dostat do práce autem, pokuste se vyhledat spolucestující.

jak se odpady zpracovávají v jiných zemích?

Švédsko

• 99 % domácího odpadu je recyklováno různými způsoby
• 50 % odpadu je spáleno za účelem vytvoření energie
• Švédsko dováží odpadky z jiných zemí, které využívá k výrobě energie

Itálie

• 76,9 % domácího odpadu je recyklováno
• Pokud v římě netřídíte odpad, a do 500m od vstupních dveří jsou kontejnery na třídění, můžete být pokutován až 619 EUR


Švýcarsko

• 54 % odpadu je recyklováno
• Na netříděné odpady se používají speciální pytle, které je třeba zakoupit. Za vytříděné odpady se neplatí poplatky

 
Kanada

• recyklační poměr plastů je přibližně 79 %
• Pneumatiky, některé jsou smíšené s asfaltem pro obnovu silnic, bývají znovu použity v dětských hřištích a používají se pro stavební a silniční práce


Německo

• Recyklační poměr 66 %
• Náklady na vyprazdňování odpadního koše o objemu 60 litrů stoji 8 EUR. Čím je odpadní koš větší, tím vyšší jsou náklady, ale recyklace je vždy zdarma

Rakousko

• Recykluje se zhruba 63 % veškerého odpadu
• Sedmdesát procent energie pochází z alternativních zdrojů 

NEJEN V SOUKROMÍ, ALE TAKÉ VE FIRMÁCH

Každý z nás může žít více ekologicky a to nejen v soukromí. Téměř všechny společnosti, obchody, restaurace, hotely a další produkují odpad během své činnosti. Proto je důležité správné zacházení s odpady už v rámci politiky společnosti. Sběr odpadu je jen první etapou řešení otázky, co dělat s těmito odpady.

ODPAD ODSTRAŇUJTE EKOLOGICKY

Odstraňování odpadu bezpečným, ekologickým a ekonomickým způsobem je dalším problémem. Ať už jste malá firma nebo velká korporace, nakládání s odpadem stojí peníze. Snížení nákladů na likvidaci odpadu může znamenat obrovský rozdíl v životaschopnosti společnosti.

Jedním z hlavních způsobů, jak snížit ekologický, tak finanční dopad je minimalizace samotného odpadu. To je místo, kde může technologie skutečně pomoci, neboť moderní lisy na zpracování odpadu jsou velice efektivním způsobem, jak lisovat materiály do pevných bloků.

VERTIKÁLNÍ LISY K EKOLOGICKÉMU ZPRACOVÁNÍ ODPADU

Vertikální lisy jsou určeny k lisování menšího množství odpadu, někdy je můžete najít pod pojmy jako "balíkovací" nebo "paketovací." Tyto hydraulické lisy produkují balík o hmotnosti 40 kg a více. Jak takový lis vypadá a co umí uvidíte v naší nabídce paketovacích vertikálních lisů.

Jedná se o ideální řešení pro recyklovatelné materiály, jako jsou plasty, papírový a další odpady, protože balíky mohou být snadno odváženy k dalšímu zpracování. Existují firmy, které si pro takto zpracovaný odpad odvezou k druhotnému zpracování. Další obrovskou výhodou použití lisu představuje jednodušší skladování odpadu. 

HORIZONTÁLNÍ LISY KE ZPRACOVÁNÍ ODPADU

Horizontální lisy se vyznačují větší velikostí a skvělým výkonem. Jsou to velká a velmi odolná zařízení. Hlavní rozdíly se dozvíte zde: https://ekokompakt.cz/nabidka/

Snižte náklady na zpracování odpadu až o 90%.
Řešení pro třídírny odpadu, sběrné dvory, zpracovatele i menší firmy.